Dla kogo dodatki mieszkaniowe?

Część osób zupełnie błędnie uważa, że dodatek mieszkaniowy przysługuje jedynie tym, którzy wynajmują lokal i nie mają dostatecznych funduszy na jego opłacenie. Prawda jest jednak taka, że o pomoc w opłaceniu lokalu mogą się ubiegać również osoby, które posiadają go na własność.

PIENIĘDZY ZAWSZE MOŻE ZABRAKNĄĆ...

Brak pieniędzy to nie wstyd. Zdarza się bowiem, że człowiek uczciwie i ciężko pracujący nagle straci pracę, i w związku z tym nie będzie miał funduszy na pokrycie opłat za mieszkanie. Zdarza się też, że choroba zmusza kogoś do oddania wszystkich swoich pieniędzy na leki, czy kosztowne leczenie. Podobne, nieoczekiwane wydatki mogą wyraźnie zachwiać domowym budżetem. Nie oznacza to jednak, że taka osoba, czy cała rodzina mają w jednej chwili stracić dach nad głową. Nie oznacza również, że zostali oni pozostawieni sami sobie, a ich dług mieszkaniowy będzie stale rósł. Istnieje coś takiego jak dodatek mieszkaniowy – forma pomocy dla tych osób, które w danej chwili i z określonego powodu nie mogą uiścić należności za mieszkanie.

DODATEK MIESZKANIOWY

Spłacanie należności jest obowiązkowe, jednak z różnych przyczyn możemy nie mieć możliwości, aby tego dokonać. W tej trudnej sytuacji można się jednak ubiegać o pomoc. Stworzono bowiem system dopłat urzędowych, z których można pokrywać zarówno opłaty za mieszkanie, jak również na przykład opłaty za energię elektryczną.

DLA KOGO DODATEK?

Kto może się ubiegać o podobną pomoc? - osoby posiadające tytuł prawny do danego lokalu - osoby spełniające wskazane kryterium dochodowe - osoby zamieszkujące lokal o odpowiednim metrażu Bez względu na to, czy jesteśmy właścicielami mieszkania, czy też jedynie je wynajmujemy, mamy prawo do ubiegania się o dodatek mieszkaniowy oraz dodatek energetyczny. Urzędnicy nie zostawią nas w potrzebie – możemy liczyć na ich pomoc. Musimy się jednakże najpierw o nią ubiegać. Wiele osób nie zdaje sobie nawet sprawy, że mogłoby liczyć na wsparcie państwa. Aby uzyskać wszystkie ścisłe informacje należy albo samemu udać się do urzędu, albo zadzwonić pod odpowiedni numer, by wszystkiego się dowiedzieć. Na przykład mieszkańcy Poznania mogą konsultować swojej sprawy pod numerem: 61 646 33 44. To Poznańskie Centrum Świadczeń, którego pracownicy z pewnością wyczerpująco odpowiedzą na wszystkie pytania zainteresowanych. Ci, którzy mieszkają w budynku zarządzanym przez Nieruchomości Wielkopolski mogą również udać się do swojego zarządcy, a on na pewno udzieli wszystkich informacji i pomoże w gromadzeniu niezbędnych dokumentów.